Buletiny

Oficiálny buletín Kawasaki

30 Júl 2019 Tím SRC Kawasaki France sa stal EWC šampiónom roku 2019

Tím SRC Kawasaki France je na špičke sveta: Tím riadený Gillesom Staflerom po obrovskej ľudskej investícii počas celej sezóny získal korunu 2019 EWC.
V nedeľu 28. júla o 11:30 miestneho času sa začal 42.ročník 8 hodinovky v Suzuke - a to aj napriek predpokladanému tajfúnu. Najmenej šesťdesiat šesť strojov vyrazilo z roštu na finále majstrovstiev sveta.
 
Na tejto najočakávanejšiej udalosti roka zaznamenal Erwan Nigon vynikajúci štart a udržal sľubné 9. miesto. Avšak len na krátko, pretože po iba 18 minútach pretekania bolo na trati bezpečnostné vozidlo. Druhým incidentom bol nešťastný pád Nigona.
 
V polovici závodu sa traja jazdci ukázali ako silní a konkurencieschopní. Od Davida Checu, Erwana Nigona a Jérémy Guarnoniho, ktorí dokonale plnili pridelené úlohy, neboli hlásené žiadne závažné problémy. V pretekoch oscilujú medzi 17. a 14. pozíciou.
 
V Suzuke sa tento rok počas pretekov neobjavovali žiadne nečakané odstúpenia, takže úloha dohnať pozíciu bola pe jazdcov SRC Kawasaki France náročná. EWC preteky však bývajú pre niektorých kruté a prinášajú nečakané zvraty. Tak v prekvapujúcom finále francúzsky tím opäť získal svetový titul 2019 kvôli zlyhaniu motora hlavného rivala ..... v čase preteku 7:55 - iba 5 minút od cieľa!
 
Tím Gillesa Staflera bol virtuálnym majstrom, ale pár minút do konca to bolo veľmi nervźne. David Checa zdvojnásobil svoje úsilie so zameraním na to, aby sa vyhol akýmkoľvek problémom v posledných sekundách, pretože na povrchu nezostala len voda po daždi, ale aj olej z poškodeného motora súperov. Posledné momenty závodu sa zdali ako večnosť. 
 
David Checa: „Je to neopísateľné, ten pocit! Snažil som sa udržať slzy, ale nedokázal som to. So svojimi kolegami Jeremym a Erwanom sme majstri sveta! Nedokážem dostatočne poďakovať Kawasaki a Gillesovi Staflerovi za túto nezabudnuteľnú sezónu! “