Buletiny

Oficiálny buletín Kawasaki

3 Máj 2022 Kawasaki odhalilo motocykle off-road pre rok 2023

Práve bol ohlásený rad terénnych motocyklov Kawasaki 2023, ktorý pokrýva najširšie spektrum terénnych strojov. Ponuka pre potreby profesionálnych pretekárov na stupňoch víťazov, odhodlaných enduro jazdcov, nadšených víkendových pretekárov a tých, ktorí práve začínajú na dvoch kolesách je určite komplexná.
Jazdci základnej úrovne a prví majstrovskí jazdci si užijú KLX110R a KX65. Štvortaktnú KLX so 4-stupňovou prevodovkou s automatickou spojkou, ktorá je to ideálnou motorkou na učenie sa remeslu jazdy v teréne. Dvojtaktná KX65 je otázkou legiend, pretože vyhrala viac pretekov a šampionátov, než by ktorýkoľvek hrdý otec dokázal vystavoť na police s trofejami.
 
Ďalej sú to dvojtaktné stroje KX85 s malými a veľkými kolesami. Sú kvapalinou chladené a majú odpruženie Kawasaki Uni-Trak, pričom ťažia z neustáleho zdokonaľovania, vďaka čomu sú konkurencieschopné a spoľahlivé. A práve k tejto spoľahlivosti a odolnosti sa majitelia Kawasaki často hlásia. Nemá zmysel byť jeden deň rýchly a ďalší víkend v garáži s nespoľahlivým bicyklom. Je to dôslednosť, ktorá vyhráva majstrovstvá.
 
Keď už hovoríme o konzistentnosti, KX250 je bežne lídrom na národnej a medzinárodnej úrovni a pre rok 2023 je vybavená množstvom vylepšení, vďaka ktorým je jej úžasný výkon dostupnejší prostredníctvom úpravy vstrekovača vo vstupnom potrubí a zmien veľkosti ventilov a tiež vďaka dlhšiemu zberaču výfukových plynov. Kompletná so širšou zadnou pneumatikou a zmenami na prvom a druhom prevodovom stupni a vylepšeniami odpruženia je KX250 pripravená opäť dominovať.
 
Na vrchole ponuky je mohutná KX450, najvýkonnejší sériový MX stroj, aký kedy Kawasaki vyrobila. Výkonný model KX450, vytvorený s cieľom dominovať vo vyšších stupňoch off-roadového športu, si naďalej vytvára povesť smerom k pôsobivému radu, ktorý sa môže pochváliť celkovo tromi modelmi 450 zameranými na enduro a dvojicou strojov typu enduro triedy 250.
 
KLX450R pokračuje aj v roku 2023 s elektrickým štartovaním a ľahko prístupným vzduchovým filtrom plus výhodou voliteľných závaží zotrvačníka na prispôsobenie zotrvačnosti podľa vkusu jazdca a podujatia. A pokiaľ ide o už spomínané stroje v štýle enduro, úspešné KX450X a KX250X sa odvážne objavujú v novej sezóne, a to ako pripravené zaútočiť na podujatia v štýle Hare & Hound, tak aj na organizované podujatia enduro, ktoré takýmto strojom umožňujú súťažiť.
 
Napokon, modely KX450X a KX250X budú v roku 2023 dostupné v niektorých krajinách v Európe vo viac cestnom/pretekárskom prevedení vďaka úprave od vysoko uznávaných špecialistov na prestavbu do terénu KL*. Obsahuje súpravy osvetlenia schválené CE a ďalšie úpravy, ako sú zmeny výfukových systémov; tieto stroje rozširujú rozsah strojov dostupných pre nadšencov Kawasaki v nasledujúcom roku.
 
Nová off-roadová sezóna je vždy niečo na čo sa tešíme a predajcovia Kawasaki v celej Európe sa tešia na to, ako uspokoja potreby rôznorodého publika. Zelený tím je pripravený na dobré časy v roku 2023 a pripravený urobiť čokoľvek, aby pomohol jazdcom Kawasaki dosiahnuť úspech, ktorý si zaslúžia.
 
*Poznámka: Informujte sa u svojho miestneho predajcu Kawasaki, či sú vo vašej krajine prerobené stroje KL dostupné.