Buletiny

Oficiálny buletín Kawasaki

21 September 2015 Jonathan Rea majstrom sveta v superbikoch

Nezabudnuteľný víkend pre Kawasaki: Jonathan Rea získal v Jereze titul majstra sveta v superbikoch a Kawasaki získalo titul konštruktérov, tím SRC Kawasaki vyhral prestížne 24-hodinové vytrvalostné preteky Bol d'Or a Josh Grant vybojoval svoje prvé víťazstvo v MXGP na slávnej trati Glen Helen.

Prvé preteky v Jereze vyhral jazdec Kawasaki Racing Team Tom Sykes. Jeho tímový kolega Rea sa musel uspokojiť so štvrtým miestom a hoci po prvýkrát v tejto sezóne nestál na stupni víťazov, získané body preňho znamenali jeho prvý titul majstra sveta. Okrem toho títo dvaja vybojovali spolu s ďalšími jazdcami Kawasaki dostatok bodov na historicky prvý titul konštruktérov pre Kawasaki.

 

Na záver pretekov Rea vzdal poctu dvom bývalým majstrom sveta zo Severného Írska - Joeymu Dunlopovi a Brianovi Reidovi - prilbami v ich farbách. “Mám pocit, akoby mi z pliec spadli závažia. Vždy som veril, že dokážeme vyhrať majstrovstvá sveta, už od svojho príchodu do superbikov. A teraz, v tomto momente, z toho mam úprimne obrovskú radosť.”

 

V superšportoch opäť triumfoval Kenan Sofuoglu, Toprak Razgatlioglu z Kawasaki Puccetti Racing zase so svojou Ninjou ZX-6R získal titul v FIM European Superstock 600cc.

 

V poslednom kole FIM Endurance World Championship v legendárnom Bol d’Or zvíťazil tím SRC Kawasaki. Jazdci Gregory Leblanc, Matthieu Lagrive a Fabien Foret sa tešili o to väčšmi, že toto víťazstvo získali na domácej pôde.

 

Ďalší úspech pre Kawasaki získal Josh Grant z Monster Energy Kawasaki v záverečnom kole FIM Motocross World Championship na slávnej kalifornskej trati Glen Helen - bolo to jeho prvé víťazstvo v MX1 GP. Okrem toho boli tieto preteky aj časťou rozlúčky Ryana Villopotu s fanúšikmi, keďže táto sezóna je pre zranenia jeho poslednou.