Buletiny

Oficiálny buletín Kawasaki

5 MINÚT S LEON HASLAM

Na konci roku 2015 po víťazstve vo finále WorldSBK Leon Haslam ohlásil, že by sa rád vrátil do UK a pridal s k továrenskému tímu JG Speedfit Kawasaki team. Popri povinnostiach v BSB sa Leon vráti tiež do Suzuki na osemhodinovku pod hlavičkou Kawasaki.
Pre mňa to bol jasný výber vrátiť sa do British Superbike Championship. Je to bez pochyby jedna z najsilnejších pretekárskych sérií na svete a fanúšikovská základňa je úžasná.

Videl som z prvej ruky, ako konkurencieschopný bol Kawasaki a s novým ZX-10R prichádzajúcim na tento rok, vedel som, že to bude bike schopný vyhrať titul. Hovoril som  predtým s Markom (Smith-Halvorsenom, majiteľom tímu JG Speedfit) a videl som, ako rýchlo a profesionálne sa rozrástli a o to skutočne šlo!

Moje prvé dojmy z motocykla boli naozaj pozitívne a naďalej sme postupovali a robili kroky vpred s každou jazdou. Už v prvom kole na Silverstone sme sa videli v na pole position,a nebyť technických škriatkov počas pretekov, myslím, že sme mohli odísť s víťazstvami. Takto to všetko ide, je to dlhá sezóna a teraz sme vyhrali v Oulton Parku. Náš cieľ je jasný:  skúsiť dosiahnuť na titul 2016!

Spolu so záväzkami v BSB budem tiež pretekať za oficiálny tím Team Green Endurance tímu na Suzuke v júli. Je to udalosť, na ktorú sa skutočne teším. Je zrejmé, že to bude trochu iný stroj ako to, na čom som jazdil vo Veľkej Británii, ale od začiatku som sa na ZX-10R cítil pohodlne.