Buletiny

Oficiálny buletín Kawasaki

5 MINÚT S AKIRA YANAGAWA

Akira Yanagawa bol jeden najlepších a najznámejších hviezd Kawasaki z roku 1990 a k všeobecnému úžasu stále preteká. 44 ročný Kagoshima nie je len do počtu, ale v tejto sezóne skončil na pódiu na All Japan Road Race Championship a bude partnerom Leona Haslama na továrenskej Ninja ZX-10R na legendáranej osemhodinovke v Suzuke.
Mám stále presne ten istý záväzok, ako keď som začal ako mladík. Mám teraz 44, ale moja vášeň zostáva aj po mnohých rokoch pretekania na najvyššej úrovni v WSBK a na celom japonskom šampionáte. Jednoducho milujem preteky.
 
1997 Rakúsko na okruhu A-1 je možno môj najslávnejší moment, bola to moja prvá výhra v WSBK a stal som sa prvým japonským jazdcom, ktorý kedy vyhral preteky World Superbike mimo Japonska. Taktiež som vyhral v Sugo neskôr ten rok a celkovo som sa dostal na štvrté miesto.
 
Pokiaľ ide o kariéru, nič nie je horšie ako moja nehoda v Laguna Seca v roku 1998. Bola to veľká udalosť a bol som vo vážnom stave. 100 času som venoval pretekom a zabúdal som na iné veci v živote. Keď som sa zotavil, uvedomil som si niečo pozitívne, a dokázal som oceniť všetko, čo okolo mňa a nie len pretekanie.
 
Je to smiešne, ľudia hovoria, že som legenda Kawasaki, ale úprimne, ja to tak nevidím. Vyhral som veľa pretekov a naozaj som chcel byť šampiónom WSBK. Aj napriek tomu by som nepovedal slovo legenda. Lepšie povedať, že sa vždy snažím zlepšovať, vždy sa snažím o ďalšiu výhru!