Kawasaki
Technológie Technológie motora

Od predstavenia nášho prvého motocyklového motora
v roku 1950, sa Kawasaki neustále snaží vyvíjať nové
technológie výroby vysoko výkonných motorov. Dnes sú naše motocykle plné mnohých originálnych technologických prvkok Kawasaki, vyvinutých počas našej dlhej histórie.

Režim rýchleho štartu

Launch Control Mode je režim motocrossového štartu, ktorý pomáha jazdcovi  rýchlejšie vyštartovať tým, že na začiatku minimalizuje preklzávanie kolies.

V motokrosových pretekoch je dobrý štart základ. Niekoľko desatín sekundy môže znamenať veľké rozdiely. Na klzkom povrchu sa na najlepšiu jazdu vyžaduje presná kontrola nad spojkou aj plynom. Režim launch control pomáha jazdcovi získať dobrý štart. Prvý krát bol vo veľkovýrobe s modelom Kawasaki KX450F, systém aktivuje samostatnú mapu motora navrhnutú tak, aby jazdec získal čo najefektívnejši rozjazd. Systém je navrhnutý tak, aby  mal rovnaké špecifikácie, aké boli použité našimi továrenskými jazdcami, súťažiacimi na šampionáte AMA Supercross a motokros. Režim sa aktivuje jednoduchým stlačením tlačidla na riadidlách. Mapa Launch Control mierne zdrží časovanie zapaľovania, aby sa skrotil silný krútiaci moment motora a znižuje tak prekĺzavanie kolies. Launch Control Mode je aktívny iba v prvých dvoch prevodových stupňoch. Tento systém dáva jazdcom veľkú výhodu, keď čakajú pri bráne a stavia ich do lepšej pozícii k víťazstvu.