Kawasaki
Technológie Technológie motora

Od predstavenia nášho prvého motocyklového motora
v roku 1950, sa Kawasaki neustále snaží vyvíjať nové
technológie výroby vysoko výkonných motorov. Dnes sú naše motocykle plné mnohých originálnych technologických prvkok Kawasaki, vyvinutých počas našej dlhej histórie.

Režim úspory paliva

Režim úspory paliva, ktorý si môže jazdec aktivovať, prepne riadiacu jednotku motora na palivovú mapu, ktorá znížením výkonnostných charakteristík šetrí palivo a zvyšuje dojazd.

Aktivácia režimu Fuel Economy Assistance prepne ECU na mapu pri ktorej časovanie zapaľovania a vstrekovanie paliva dávajú prioritu úspornosti. Namiesto reakcie alebo výkonu motora tento režim podporuje zníženú spotrebu paliva s cieľom zvýšiť úsporu paliva pri jazde konštantnou rýchlosťou. Keď jazdíte v oblastiach, kde je benzín vzácny, alebo keď cestujete po celom kontinente, je schopnosť prejsť na to isté množstvo paliva žiadaná. Maximalizácia efektivity režimu asistencie palivovej spotreby vyžaduje jemné používanie "plynu". Napriek tomu, najmä v spojení s indikátorom ekonomickéj jazdy, tento režim môže prispieť k významným úsporám nákladov na palivo na dlhé vzdialenosti.