Kawasaki
Technológie Technológie podvozku

Výsledok nášho vyspelého inžinierstva, dôkladného testovania a nepretržitého úsilia dosiahnuť prvotriendu spoľahlivosť, bezpečnosť a výkonnosť.

ABS

Systém ABS (Anti-lock Brake System) bráni zablokovaniu kolies pri brzdení a tým zaisťuje stabilný výkon brzdového systému.

Náhle intenzívne brzdenie alebo brzdenie na povrchoch s nízkou priľnavosťou (s nízkym koeficientom trenia), ako sú mokrý asfalt alebo kanálový poklop, môže viesť k zablokovaniu kolesa a k šmyku. Úlohou ABS je tomuto zablokovaniu predchádzať. Systém ABS od Kawasaki je ovládaný veľmi presným a spoľahlivým softvérom, testovaným v najrôznejších jazdných situáciách. Vďaka stabilnému brzdnému výkonu bude vaša jazda istejšia a príjemnejšia. Okrem toho sú k dispozícii aj špecializované ABS systémy pre špecifické požiadavky niektorých jazdcov. Napr. KIBS (Kawasaki Intelligent anti-lock Brake System) - veľmi presný systém vyvinutý špecificky pre superšporty a športovú jazdy. Pre modely s vyššou hmotnosťou je určený ABS systém K-ACT (Kawasaki Advanced Coactive-braking Technology), ktorý súčasne vyhodnocuje správanie oboch bŕzd (prednej aj zadnej) a elektronicky rozdeľuje brzdný výkon pre optimálny výsledok. Kawasaki neustále pracuje na vývoji ďalších pokročilých systémov ABS.