Buletiny

Oficiálny buletín Kawasaki

9 August 2022 Rad Kawasaki RS nadväzuje na prvých päťdesiat rokov v roku 2023

Kawasaki, ktorá v roku 2022 oslavuje polstoročie rodiny Z, sa rovnako rada pozerá na ďalších päť desaťročí pričom základnou súčasťou filozofie tohto produktu je mimoriadne populárny rad RS Retro Sport.
S nedávno predstavenou Z650RS, ktorý pokrýva segmenty základnej a strednej kubatúry, sa rad začal predstavením modelu Z900RS v štýle Z1 Super Four, ku ktorému sa v poslednom čase pripojil špeciálny model Z900RS SE.
 
Pre tých, ktorí si spomínajú na Z650-B1 z roku 1977, má Z650RS veľa dizajnových prvkov, ale určite má svoju vlastnú odlišnú formu a osobnosť Retrovolution. Palivová nádrž v štýle 70-tych rokov, vlnité bočné panely a zreteľný zadný kryt „kačacieho chvosta“ kričia" toto je klasické Z, rovnako ako veľký okrúhly svetlomet a prístrojové vybavenie. To všetko je zavesené na úplne modernom podvozku s modernými kolesami, brzdami, odpružením a pneumatikami, ktoré vytvárajú celkový pocit štýlu, sofistikovanosti a bezpečnosti.
 
Ako základná súčasť ponuky Kawasaki s dvanástimi motorkami vyhovujúcimi A2 pre rok 2023 sa Z650RS ocitá v závideniahodnej pozícii prvého veľkého cieľa pre nováčikov, návratu k motorkám pre starších jazdcov a pre tých, ktorí chápu a oceňujú jeho komplexný celkový jazdný balík.
 
Pre 900RS bolo posledných pár rokov výnimočných. Stroj, ktorý od predstavenia privítali nadšenci „Z“, ako aj tí, ktorí mali len malé predchádzajúce znalosti o vplyve Z1 Super Four z roku 1972, Z900RS má určite výmimočnú príťažlivosť.
 
Jeho motor odvodený od Z900 bol preladený pre odozvu v nízkych a stredných otáčkach bez obetovania klasického horného rozsahu Z, zatiaľ čo podvozok obsahuje moderné prvky ako horizontálne zadné odpruženie doplnené obrátenými prednými vidlicami. Štýlové kolesá a výfukový systém „vyladený pre zvuk“ štyri v jednom. Existuje viac ako dvadsať štýlových prvkov, ktoré prechádzajú z pôvodného King of Cool Z1 do Z900RS a pozornosť venovaná detailom sa prejavuje hrdosťou na vlastníctvo, ktorú pociťujú desiatky tisíc šťastných majiteľov na celom svete.
 
Z900RS nielenže odráža pocity z minulosti, ale nedávno uvedený Z900RS SE evokuje trend zo 70. rokov 20. storočia personalizovať a zamerať sa na výkon. Model SE používa ako základ Z900RS a pridáva zadný tlmič Öhlins S46, preladené nastavenia predného odpruženia s novou povrchovou úpravou prednej vidlice. To je spojené s použitím predných brzdových strmeňov Brembo M4.32 a kotúčov Brembo, ktoré sú zásobované brzdným tlakom cez oceľové pletené predné brzdové hadice. Doplňte to evokujúcou schémou farieb a dostanete sa k stroju, ktorý je od svojho uvedenia na trh neustále žiadaný.
 
Stavajúc na polstoročí dominancie Z, je rodina RS dobre vybavená na to, aby sa posunula vpred pre ďalších päťdesiat rokov.
 
 
Z650RS 2023MY Farby:
- Čierna metalíza Spark
- Candy Emerald Green
 
Z900RS 2023MY Farby:
- Candy Tone Blue
- Metalíza Diablo Black/Metallic Imperial Red
- Metalíza Diablo Black
 
Z900RS SE 2023MY Farba:
- Metalíza Diablo Black