Buletiny

Oficiálny buletín Kawasaki

5 MINÚT S GILLES STAFLER

Žilami Gillesa Staflera koluje "zelená krv". S Kawasaki pracuje od roku 1993 a nedávno sa mu podarila pôsobivá séria víťazstiev vo French Superbike and the Endurance ‘Classics so svojim SRC tímom.
Vždy sme išli Superbike a Endurance tímy spolu a naše víťazstvá boli veľmi podobné. Vyhrali sme tituly French Supersport v rokoch 2010 a 2012 a vedieme aj v sérií s Gregorym LeBlancom. Súčasne sa zúčasťňujeme 24 hodín LeMans a Bol´, každého už tri krát. Manažovať obe aktivity je celkom ťažké a musíme mať vždy silnú organizáciu.

Ak si mám vybrať, rozhodujem sa pre Endurace Racing, pretože je to viac výzva a stratégia je veľmi dôležitá na všetkých úrovniach. Vyhrať však Bol alebo LeMans je však samozrejme tiež skvelý pocit.

Najviac náročné je zmanažovať každého počs celého pretekového víkendu a všetkých motivovať, mechanikov, jazdcov a zvyšok tímu. Od roku 1993 mám pocit, že sa zúčasťujem vytrvalostných pretekov a každý rok sa naučím trochu viac. Robím s tým istým tímom, s tými istými mechanikmi už dlho. Ak chcete vyhrávať, musíte mať stabilný tím. To je kľúč k úspechu.

Dávno,  roku 1983 som pretekal v legendárnom RD350LC cup-e. Nebol som dobrý jazdec, v skutočnosti som si vtedy uvedomil, že som lepším mechanikom.

Vždy sa mi zdá, že som mimo čas, čo je zábavné, lebo vo vytrvalostných pretekoch sa vždy tlačíme do ďalšieho závodu v ďalšom roku.  Mám vášeň pre tento typ pretekov a chcem ich rozširovať ďalej.