Buletiny

Oficiálny buletín Kawasaki

5 MINÚT S CHRIS WALKER

Pravdepodobne jeden z najpopulárnejších jazdcov v Británii, Chris 'Stalker' Walker bol pretekárom Kawasaki počas väčšiny jeho kariéry. Najslávnejšie na jeho neuveriteľnom víťazstve v Assene bolo, keď sa prebojoval zozadu štartového roštu. Chris stále ukazuje mladým puškám v britských Superbike, ako sa to robí ...
"Bol som naozaj šťastný, že som mohol robiť kariéru v motocyklových pretekoch, ale bezpochyby bolo to pre mňa najdôležitejšie víťazstvo v Assene. Vyhrať World Superbike je neuveriteľné, ale urobiť to spôsobom ako sme to urobili, bolo oveľa zvláštnejšie. Bol to tím s továrenskou podporou a mal som to šťastie, že som urobil nejaké testy na japonskom Autopolise ešte pred sezónou, testujúc trakčnú kontrolu, ktorá bola prvýkrát predstavená v práve tom roku.
 
Spomínam si na nejaké ťažkosti začiatku pretekov v zahrievacom kole, kvôli ktorým som musel začať z konca roštu a potom v úvodnom kole som vyletel do štrku a takmer sa zabil. Predierajúc sa cez skupinu som sa ocitol v čele, podmienky boli zradné a vyzeralo to, že to nemá koniec až kým sa neobjavila šachovnicová vlajka! Vynikajúca prvá výhra na modeli ZX-10R bola niečo výnimočné, na čo nikdy nezabudnem.
 
Nie som si istý, či by bolo možné, aby to niekto za rovnakých podmienok zopakoval bez toho aby šla kvalita jazdcov dole. Vzhľadom na to, aká je dnes súťaž, nemyslím si, že by sa to mohlo niekomu podariť.

Som rád, že som sa v posledných rokoch vrátil do BSB. Keď som sa prvýkrát vrátil, bolo ťažké sa dostať do formy, ale odvtedy je to mega a davy sú fantastické. Rád by som si myslel, že som stále schopný ukázať mladým chlapcom, ako sa to robí, vyhrať v roku 2012 a urobiť Showdown (top šesť jazdcov) minulý rok!
 
Nie som si istý, ako dlho budem pretekať, rád by som premýšľal aspoň o jednuej sezóne, ale uvidíme. Otvoril som vlastný obchod Kawasaki začiatkom tohto roka a od apríla sme predali viac ako 100 motocyklov, čo je neuveriteľné. V tom určite spočíva moja budúcnosť, ale zatiaľ je to skvelý spôsob, ako zabudnúť na zlý víkend na pretekoch!